Ситуація з неконтрольованими сміттєзвалищами на території міста несе загрозу здоров’ю мешканців. Нагадаємо вам, що Трипільський край вже раніше інформував про незаконні сміттярки, розташовані у м.Українка на Молодіжному провулку та вул. Промисловій, 61, безпосередньо, на територіїї очисних споруд “Водоканалу”. Черговий пункт по переробці та захороненню сміття знаходиться за адресою вул.Промислова, 11, що зовсім поруч зі свердловиною, з якої добуває питну воду той же “Водоканал”. Згідно документу «Положення про порядок проектування і експлуатації зон санітарної охорони джерел водопостачання та водопроводів господарсько-питного призначення», санітарна охорона водоводів забезпечується санітарно-захисної смугою. Зона санітарної охорони підземних вод розподіляється на два пояса. Межа першого поясу (зони суворого режиму) проходить на відстані не менше 30 метрів від водоприймальних споруд. Ця зона огороджена забором.
Другий пояс або зона обмежень охоплює територію, на якій обмежується господарська та виробнича діяльність людини для захисту води від забруднення. У межах цього поясу зони санітарної охорони не повинно бути джерел забруднення. Навіть будівельні роботи в цій зоні повинні узгоджуватись з санітарними органами.
Те, що в безпосередній близькості від водозабору відбувається захоронення сміття – це не просто неповага до мешканців міста. Це – злочин, який несе за собою відповідальність.