Чи не головною проблемою, яка турбує жителів Обухівського району, є шкідливий вплив викидів Трипільської ТЕС. Людей непокоїть сажа на підвіконнях, “чорний сніг” – як її вже прозвали місцеві мешканці. Та ще й останній звіт Greenpeace про вплив викидів на здоров’я людей аж ніяк не додає оптимізму.
І, ніби, вже здійснюється якась модернізація очисних споруд, яка суттєво поліпшить ситуацію. Але, за словами директора Трипільської ТЕС, вона йде повільно через брак коштів та коливання курсу.
Трипільський край спробував розібратися, чи є гроші і чи варто чекати білого диму .

Питання перше – гроші.
По інформації, яку ми отримали безпосередньо від ПАТ «Центренерго», будiвництво сiркочистки здiйснюеться згiдно з Планом реконструкцiї та модернiзацiї теплоелектростанцiй. Модернізація очисних споруд Трипільської ТЕС розглядається як один iнвестицiйних проектiв, які фінансує ЄС в рамках умов до Угоди про фiнансування Програми секторальної бюджетної підтримки «Подовження підтримки реалізації Енергетичної стратегiї Украiни». Програма, зокрема, підтримує реалізацію інвестиційних проектів на теплових електростанціях, спрямованих на зниження викидів діоксиду сірки та оксидів азоту.
Загалом, Програма секторальної бюджетної підтримки «Подовження підтримки реалізації Енергетичної стратегiї Украiни» передбачає інвестиції розміром 45 млн. євро. Бенефіціар – Міненерговугілля. Тож, гроші на модернізацію системи очистки отримані у валюті і коливання курсу їх не стосується.

Питання друге – терміни виконання.
Наказом Мiнiстерства енергетики та вугiльної промисловостi Украiни вiд 22.01.2016 №27 встановлено термiн завершення будiвництва сiркоочистки ДО 12.05.2017 р.
Питання третє – приватизація та її перспективи.
29 лютого Фонд держмайна отримав від Міненерговугілля 78,29% акцій ПАТ «Центроенерго» для підготовки на приватизацію . Приватизація ПАТ «Центроенерго» запланована на 2017 рік.
На цьому тижні, 30 червня, відбудеться Українська енергетична конференція. Під час заходу, потенційні інвестори зможуть поспілкуватися з керівниками компаній, які підлягають приватизації, а також представниками ключових органів управління, регулювання та фінансування. Зокрема, з менеджментом компанії «Центренерго». Тож, зовсім скоро ми зможемо дізнатись, хто саме зацікавився цим активом.
Як вплине приватизація на модернізацію очисних споруд?
Україна має міжнародні екологічні зобов’язання як член Енергетичного Співтовариства. Також у рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом ми маємо впровадити європейські стандарти в енергетичному та екологічному секторах.

Резюме.
1. Гроші на модернізацію є. Їх Трипільській ТЕС дає ЄС
2. Є затверджений план модернізації, який виконується
3. Незалежно від того, чи буде Трипільська ТЕС приватизована чи ні – модернізація буде здійснена.
Отже, можна бути певними, що врешті решт, ми все ж таки побачимо білий дим. Орієнтовна дата – травень 2017.

eco1 eco2