Сьогодні, 24.06.2016р., на Трипільській ТЕС відбулася зустріч робочої групи з питань екології та енергоефективності. Крім депутатів української міської ради та представників ТЕС, участь в заході прийняли експерти швейцарського фонду «Скорочення ризиків», фахівці «Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України», директор «Інституту зеленої економіки» та громадські активісти.
Під час експерти ознайомили присутніх з останніми дослідженнями впливу викидів Трипільської ТЕС на екологічний стан Київської області. Дослідження міжнародного фонду «Скорочення ризиків» свідчать, що викиди Трипільської ТЕС несуть серйозну загрозу не тільки довкіллю загалом, а й здоров’ю населення. Фахівці впевнені, що ця проблема потребує термінового вирішення.
Натомість директор ТЕС Кравець Петро Павлович повідомив присутніх про проблеми з фінансуванням проекту модернізації очисних споруд (воно потребує більше 700 млн грн) . Ба більше – елементи діючих електростатичних фільтрів не відповідають технічним вимогам.
Питання про те, чому ПАТ Центренерго, яке лише у першому кварталі 2016 року отримало прибуток 269,9 млн грн., не в змозі забезпечити повноцінну роботу хоча б діючих споруд – залишилось без відповіді.
Учасники зустрічі погодились об’єднати зусилля для отримання необхідного фінансування.
Під час зустрічі ГО «Трипільський край» домовилась співпрацювати з експертами швейцарського фонду «Скорочення ризиків». Тож, мешканці Українки надалі зможуть отримувати від нас оперативну та компетентну інформацію що до цієї проблеми.

трипільська тес викиди

трипільська тес викиди

робоча група ТЕС

робоча група ТЕС