Сайт ukrainka.org — офіційний портал Українки. Тут публікуються новини міста, документи міської ради, оголошення, довідкова інформація про послуги, здійснюється електронна реєстрація до дитячих садочків. Простий сайт, який робить життя мешканців зручнішим. Та чи вартий він витрат, які становлять 190 тис грн на рік? Саме така сума виділена з міського бюджету згідно з Річним планом закупівель, що здійснюються без процедур закупівель, на 2016 рік виконавчого комітету Української міської ради, п. 74 “63.11.1 Розробка нових рубрик, системне адміністрування та технічна підтримка офіційного веб-сайту міської ради”. Спробуємо підрахувати, виходячи з того, що технічно сайт простий і не вимагає складного обслуговування. Оскільки в Річному плані не уточнюється, скільки й на що саме втирачено грошей, підрахунки вестимемо, користуючись інформацією з пошуковика.
Перша графа витрат — оплата хостингу. Наприклад, пакет “Профі” (який навряд чи потрібен доволі нескладному порталу міськради) коштує приблизно 1500 грн на рік.
Підтримка сайту (знову ж таки не надто складного) — в середньому 400 грн на місяць, отже — 4800 грн на рік.
Додамо заробітну плату модератора, який наповнює сайт інформацією, слідкує за оновленням, видаляє застарілу інформацію, повідомляє техобслуговування у разі проблем і т.д. Враховуючи, м`яко кажучи, невисокі зарплати працівників комунальних підприємств та працівників міської ради, візьмемо 4000 грн на місяць — 48 тис грн на рік.
Взагалі, чи існує модератор ukrainka.org (і, відповідно, його зарплата) — питання риторичне. Сайт доволі занедбаний — досі не прибрана кнопка неіснуючого блогу міського голови з головної сторінки, там же — виступ мера на “Молодій людині року — 2014” (актуально, правда?). Чимало розділів (найближчі події, карта робіт у місті тощо) не наповнюються, деякі сторінки не відкриваються (наприклад, етичний кодекс), інформація часто застаріла (наприклад, в розділі “заступники міського голови” Тупицький — секретар міської ради, Проценко — керуюча справами виконкому).
Отже, складаємо основні витрати на утримання міського порталу і отримуємо суму 54300 грн. А на що пішла решта — 135700 грн? Портал міста не робить “власного продукту”, тобто все, чим користується ukrainka.org, — безкоштовні послуги. Всі документи для публічного користування зберігаються на безкоштовному сервісі Google Drive, карта міста і віртуальна прогулянка містом надаються безкоштовними Yandex мапами, електронна сплата “комуналки” здійснюється через безкоштовний сервіс інтернет-платежів iPay.ua.
Електронна реєстрація в садочки взагалі невідомо з якою метою створена, адже всі документи, необхідні для зайняття черги, доводиться у паперовому вигляді нести в міську раду.
Мобільна версія, яка зараз є у кожного пристойного сайту, не існує.
Тож за що і кому ми з вами платимо 190 тисяч гривень на рік?