Прихильники забудови правого берегу Стугни нерідко мотивують свою позицію розвитком міста. Розвиток — це, перш за все, надходження коштів до бюджету. Що ж реально отримає Українка від ТОВ“Укржитлоінвест”? Звернемося до документів.
По-перше, Українська інвестиційна будівельна компанія“Укржитлоінвест” зареєстрована у місті Києві, на вул. Велика Васильківська, 23. Це значить, що всі доходи від діяльності компанії ітимуть у казну міста Київ. І що б там не розповідали про нові робочі місця, податки і т.п., факт залишається фактом: в бюджет Українки — ні копійки.
По-друге, Українська міська рада сама відмовилася від частини грошей, які мав би заплатити забудовник. Про це повідомила бухгалтер міськради Ірина Ніколаєва у відповіді на запит депутата Олексія Шевченка. Згідно з цим документом, у 2010 році рішенням сесії Української міської ради забудовника було звільнено від сплати пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста при будівництві будинку №13 на вул. Будівельників.
А за будинок №14 на вул. Будівельників ТОВ “Укржитлоінвест” мало сплатити пайову участь у розмірі аж 318 021,12 грн (для порівняння — на ямковий ремонт доріг витрачається 195 тис. грн на рік, на лави та огородження — 200 тис. грн на рік).
По-третє, за наступний будинок (якщо такий будуватиметься) забудовника знову звільнено від сплати пайової участі.
Як бачимо, наша влада не приховує, що надходження до бюджету у разі знищення лісу будуть мізерними. “Пайових” не вистачить навіть на повноцінне відновлення зелених насаджень. Не варто вірити у казки про розвиток, перспективи, інфраструктуру. Довіряйте цифрам, а не красивим словам.
витяг з реєстручто получил город за дома 13495177_509602825905189_605470920205269322_n top-photo