Список компаній, які надають послуги з обслуговування комунальної власності у місті Українка, вражає кількістю пунктів. Наше невелике містечко обслуговують: ПОЖ, Водоканал, ПП “Садиба”, ПП “Рукла”, ПП “Бриз Дніпра”, ПП “Комбінат і К” та ще декілька нікому не відомих ФОПів. На порталі міста в розділі “Екстренні та комунальні служби” можна прочитати, чим, за офіційною версією влади, займається кожне з підприємств. А для чого насправді Українці стільки спеціалізованих компаній? З ПОЖем, Водоканалом і “Садибою” все більш-менш зрозуміло, а чим зайняті “Рукла”, “Бриз Дніпра” і “Комбінат і К”, знають далеко не всі українчани, хоча й сплачують щомісяця за їхні послуги. Отож, невеликий огляд трьох ну дуже цікавих, на наш погляд, ПП.
У 2005 році було створене приватне підприємство “Комбінат і К”. Воно надає, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) наступні послуги: електромонтажні роботи; роботи із завершення будівництва; інші види діяльності із прибирання; надання ландшафтних послуг; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; збирання безпечних відходів (основний); збирання небезпечних відходів; інша діяльність щодо поводження з відходами. На сьогодні ПП “Комбінат і К” знаходиться в місті Обухові, на вулиці Малишка,9, а володіє ним пан Кулішенко Ярослав Валерійович. Однак попереднім власником, згідно з тим же ЄДР, був житель Українки Петренко Сергій Григорович, а саме підприємство знаходилося за адресою м. Українка, вул. Промислова, 47.
У 2006 році працьовитий підприємець С.Г. Петренко створив ще одне аналогічне “Комбінату” підприємство — ПП “Рукла”, з тими самими видами діяльності, що й попереднє. Розташовувалося воно за тією самою адресою в Українці — вул. Промислова, 47, очолював і володів ним Сергій Григорович сам. Але в 2015 році “Рукла” раптово переїхала в Козин на вул. Солов`яненка, 369 (санаторій “Пролісок”) і змінила власника, яким став Нікитченко Віктор Васильович.
Компанії постійно брали участь у тендерах, оголошених виконавчим комітетом Української міської ради. Пан Петренко торгувався сам з собою і сам у себе вигравав тендери. Справжня конкуренція! Однак у 2013 році Антимонопольний комітет спіймав “Руклу” й “Комбінат і К” на гарячому. Було доведено, що під час участі у процедурі відкритих торгів на закупівлю послуг з видалення твердих побутових відходів, яку проводив Український міськвиконком, ці дві компанії узгоджували свої дії, що призвело до спотворення результату конкурсних торгів. Це підтвердилося і однаковими особливостями в оформленні тендерної документації підприємств. За порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ПП “Комбінат і К” та ПП “Рукла” накладено штраф 10 тис. грн. Опис цього прикрого випадку на сайті Антимонопольного комітету України закінчується приміткою “порушення припинено”. Та от чи припинено воно насправді?
До того ж, пан Петренко не здався після солідного штрафу. Очевидно, маючи нездоланний потяг до комунального господарювання, переписавши “Комбінат і К” і “Руклу” на панів Кулішенка і Нікитченка, він у 2014 році створив ще один фактично клон двох попередніх компаній — ПП “Бриз Дніпра”, яке тепер вивозить сміття в Українці.
Компанії пана Петренка і досі продовжують свою діяльність одночасно, обслуговуючи лише місто Українку. Три компанії, які надають абсолютно ідентичні послуги, яким постійно не вистачає грошей, які постійно розповідають про низькі зарплати своїх робітників, нечесно підвищують ціни на послуги одразу після виграшу тендеру. Наприклад, “Бриз Дніпра” піднімав вартість послуг на 20%, і виконком підтримує таку ініціативу. Це, випадково, змову не нагадує? І чи можлива була б така схема із впровадженням системи ProZorro?
Цікаво, мер міста Українка та голова Асоціації міст України Козирєв Павло Генріхович – не в курсі,що в нього під носом діється, чи він в цій корупційній схемі?
А ми тим часом подовжуємо договори на послуги сумнівних приватних підприємств, погоджуємося з нечесними цінами, з грабіжницькими умовами. Чомусь тут згадалися слова В. Януковича наприкінці 2013 року: “Что это за соглашение, когда нас берут и “нагибают”?”