У той час, коли вже сотні міст в Україні впровадили Система публічних електронних закупівель ProZorro на допорогових закупках, в місті Українка й досі проводять закупівлі у «перевірених надійних постачальників». Схожа ситуація склалась й у Броварах, де мер спочатку своїм наказом впровадив допорогові закупівлі, а потім їх сам же і відмінив.
І в Українці і в Броварах громада пропонує поріг на рівні 3000 грн, як в більшості міст, де влада дійсно виконує завдання Кабінет Міністрів України іі викорінює корупцію. Серед міст, які встановили низький поріг закупівлі – Вінниця, Нікополь, майже вся Дніпропетровська область. У великому Києві – взагалі через ‪#‎ProZorro‬ проходять всі закупівлі без низового порогу.
Серед аргументів влади проти низького порогу допорогових закупівель – від «це непередбачено законом» до «треба працювати з надійними постійними постачальниками».
І якщо вже громада так тисне, що щось треба показати – тоді нехай вже низовий поріг буде вищий – від 50 000 грн. Нібито саме так передбачає закон.
Тож, ми вирішили запитати у заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Макса Нефьодова, чи справді ці аргументи достатньо переконливі.