Обговорюючи на сесії міської ради доцільність використання програми держзакупівель ProZorro, працівники виконкому поводили себе якось дивно. Держпрограму “замовили” вороги; активісти, які хочуть впровадити поріг для закупівель від 3000 грн, — проплачені ворогами; розробники програми некомпетентні; депутат, який знайшов поштові скриньки в інтернеті по 300 грн, — корупціонер, бо на заводі скриньки коштують більше тисячі.  Дешеві поштові скриньки так розхвилювали заступника міського голови Володимира Луценка, що він не втримався, вибіг до мікрофона і почав зривати виступ депутата Ніколаєнка, який якраз про адекватні ціни скриньки і розповідав. Правда, дивно? Це ж просто скриньки!

Пан Луценко, крім того, що є заступником мера, працює ще й головою комітету з конкурсних торгів. Саме під його контролем і за його підписом здійснюються закупівлі без тендеру і проводяться тендери (як показали розслідування Трипільського краю, з доволі сумнівними учасниками). Поки пан Луценко трудиться денно й нощно за скромну державну заробітну платню, закуповуючи для міста усе найкраще, що можна закупити без тендерів і ProZorro, його родина дивним чином обростає нерухомістю*. Сам Володимир Петрович, поклавши роки життя на благо Українки, зміг “приватизувати” службову “трьошку” на вулиці Сосновій, 1. А от його донька Анна, яка нещодавно досягла повноліття, вже володіє двома квартирами у нових будинках №12 і №14, що на вулиці Будівельників.

Яка є вірогідність того, що Анна Володимирівна у свої юні роки — талановитий підприємець, або успішний менеджер вищої ланки, або десь в Америці помер невідомий родич сім`ї Луценко і залишив Анні у спадок мільйон доларів, на який вона придбала пару квартир у новобудовах? Звісно, що в житті може бути все. Це навіть може бути “підставою” проплачених активістів, які навмисне купують квартири, записують їх на членів родин працівників виконкому, а потім видають усе за корупцію. Життя непередбачуване. Отож Трипільський край наголошує: три квартири на родину, годувальник якої працює на державній посаді, отримує зарплату державного службовця, відповідальний за непрозорі державні закупівлі і вважає ProZorro гальмом у закупівлях — це все збіг обставин, “три горішка для Попелюшки”, а зовсім не натяк на особисту матеріальну мотивацію і бюджетні махінації на закупівлях.

Луценко все copy

*Інформація про квартири – з відкритого джерела – з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, та Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта