Сьогодні, 29 вересня в Українському кризовому медіа центрі відбулась дискусія на тему “Як вдосконалити систему контролю за державними закупівлями”.
Учасники дискусії обговорювали можливість контролю за закупівлями за допомогою відкритих баз даних та ситуацію з впровадженням Прозорро на місцях. Під час обговорення не обійшли увагою і Українку, адже ситуація у місті – показова.
У дискусії прийняли участь: директор програми іноваційних проектів Transparensy International Віктор Нестуля, голова департаменту державних закупівель при Міністерстві економіки України Олександр Стародубцев, координатор проектів співробітництва Посольства Швеції в Україні Василь Романюк,
керівник напрямку «Журналістика даних» сайту «Тексти» Анатолій Бондаренко, аналітик даних сайту «Тексти» Владислав Герасименко, голова ГО “Електронна демократія” Володимир Фльонц, представник ГО «Трипільський край» Ольга Нос.
Стосовно, міста Українка – то ще у серпні на розгляд міської ради була подана петиція про впровадження обов’язкових закупівель у прозоро від 3000грн для розпорядників бюджетних коштів Української міської ради. Але депутати не підтримали проект. Не допомогли а ні тренінги від навчального центру ДП «Прозорро» а ні рекомендації Олександра Стародубцева та Макса Нефьодова для Українки.
На наступну сесію у вересні вже депутат міської ради Олексії Шевченко подав на розгляд проект впровадження допорогових закупівель від 10 000 грн. Але на сесію питання навіть не винесли, бо бюджетна комісія не встигла його розглянути.
На сесію у жовтні питання впровадження допорогових закупівель теж не хочуть виносити – ніби треба щось до вивчити, підготуватись добре, знайти аргументацію. Принаймні, таке власне бачення, підкріплене думкою бюджетної комісії, висловила Світлана Огаркова – голова бюджетної комісії та лідер осередку партії Петра Порошенка Солідарність у місті Українка. До речі, Солідарність на сесії у серпні не підтримала впровадження до порогів, тож, можна впевнено говорити про те, що місцевий осередок організації не підтримує політику Президента України та свідомо саботує Прозорро.
Спротив провадженню допорогових закупівель виконавчого комітету та підконтрольних меру депутатів зрозумілий. Бо за умов чесного тендеру корупційна складова мінімізується. А значить, зменшуються грошові потоки з кишені громади до кишень чиновників.
У такій ситуації Олександр Стародубцев порадив громаді Українки надавати розголосу кричущі випадки зловживань в Українці та продовжувати тиснути на владу.
За умов такого спротиву влади рішенням проблеми може бути закон, який знизить поріг для обов’язкових закупівель через Прозорро. І такий закон готується. Віктор Нестуля висловив сподівання, що він буде прийнятий до кінця 2016 року.