Останнім часом від мешканців міста Українка йде багато запитань, яким генпланом керується виконавчий комітет Української міської ради у своїй роботі.
Запитання доречне і актуальне. Можна побачити багато документів, містобудівну документацію де посилаються на чинний генеральний план, який затверджений у 2004р.
Genplan_original - копия

і окремо на проект генерального плану 2013р.

%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%ba%d1%82-%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%83-%d0%bc-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%ba%d0%b0

Щодо чинного генерального плану 2004р все зрозуміло.
Він є чинним і є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до ст.19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану та визначає розвиток території. На підставі та з урахуванням положень детального плану території може розроблятись проект землеустрою. Тобто і ДПТ повинен розроблятись виключно на чинному генеральному плані м.Українка 2004р.
Також, хочемо зазначити, що відповідно до постанови КМУ №266 від 4 березня 2004р вихідними даними для розроблення є викопіювання з затвердженої містобудівної документації. Не уявної, проектної. Затвердженої.
Відповідно до діючого законодавства (ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності») матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується відповідно до вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, у загальнодоступному місці у приміщенні органу місцевого самоврядування. Але даної інформації , щодо Генерального плану м.Українка Ви не знайдете, адже у попередніх матеріалах ми оприлюднювали інформацію, що чинний генеральний план 2004р втрачено.

Щодо проекту Генерального плану 2013 року він є лише проектом, намірами. Але відповідна містобудівна документація не погоджена і не затверджена.
Всі маніпулювання і посилання на проект генплану будуть доречні, коли відповідна документація пройде всі погодження і буде затверджена сесією УМР.