Під час візиту на Трипільську ТЕС голова держави наголосив, що з тимчасовою окупацією частини Донбасу, кримського півострову, гостро постала проблема постачання на українські ТЕС вугілля антрацитової групи, адже його видобуток можливий лише на непідконтрольній Україні території. Задля вирішення цього питання у 2015 році було проведено засідання РНБО і Президент дав доручення щодо проведення модернізації українських ТЕС і переведення їх на вугілля газової групи.

«Не тільки газової, а щоб ми могли використовувати і антрацит, і газ. Чому? Бо ми твердо віримо, що звільнимо окуповані території, повернемо антрацитові шахти Україні і будемо вже обирати яке вугілля ефективніше використовувати», – підкреслив Петро Порошенко.

На виконання цього доручення нині вже завершено модернізацію енергоблоків Зміївськіої ТЕС, розпочато роботу по модернізації енергоблоків Трипільської ТЕС, констатував Президент. «При чому зробили це вдвічі дешевше, ніж пропонували проектувальники. І якщо буде збережено поточний рівень співвідношення ціни на вугілля, окупиться ця модернізація дуже швидко, а надійність, ефективність – зросте на порядок», – наголосив Глава держави.

Президент також розказав про наміри Японії виділити 40 млн доларів на модернізацію Трипільської ТЕС.

“Будемо продовжувати робити модернізацію… Зараз завершуються переговори з японцями, які внаслідок ефективних партнерських відносин між нашими країнами, надають нам 40 млн доларів. Куди вони підуть? Саме сюди, на станцію. Щоб, по-перше, вона була більш екологічною, по-друге – більш ефективною”, – сказав він.