Тиждень тому, 9 червня, Виконавчий комітет Української міської ради уклав договір на виконання проектних робіт “Будівництво сміттєпереробного заводу з енергетичним комплексом,що використовує альтернативні види палива з муніципальних твердих побутових відходів,для генерації теплової та електричної енергії в м.Українка,Обухівського району,Київської області”

договір сміттєзавод1

Договір уклали з ТОВ “Нове будівництво та реконструкція”. Передбачається, що роботи будуть закінчені до кінця 2017 року. Цікаво, що грошей на будівництво заводу у міста немає. Передбачається, що ці кошти нададуть інвестори. У травні, на засіданні тимчасової комісії по відновленню роботи Трипільської ТЕС, представники ТОВ “НБТР” заявили, що готові взяти на себе певні витрати на будівництво заводу вартістю кілька млн доларів. Статутний капітал компанії – 1 000 грн. Тож, виникає питання – як компанія з таким статутним капіталом може стати інвестором проекту. Натомість,  громада міста Українка  вже зовсім скоро почне оплачувати рахунки ТОВ “НБТР”.

Вартість робіт по проектуванню, за договором складає 1 320 000 грн.

договірсміттєзавод4

У п.2.2 договору зазначено,що ціна договору є динамічною.

Тобто вона остаточно визначається в процесі розробки ТЕО та підтведжується Держбудекспертизою.

В цілому у договорї є кілька недоліків:

  1. В календарному графіку не зазначені чіткі терміни виконання робіт. Що означає Декада 1-Декада 6? Якого року? 2049?
  2. Відповідальність для підрядника лише подвійна ставка НБУ. Не була б зайва більш жорсткіша відповідальність в разі порушення термінів більше ніж 30 днів. В такому випадку підрядник зазвичай,окрім подвійної ставки НБУ сплатити додатковий штраф, у розмірі 20% від суми договору.
  3. Для зменшення ризиків, бажано 20% сплатити виконавцю лише після отримання позитивного експертного звіту.

Власник компанії – Бондар Володимир Олексійович

Згідно даних інформаційно-аналітичної платформи youcontrol.com.ua , пан Володимир є співзасновником та керівником ще кількох компаній з аналогічним видом діяльності:

связи бондар

За даними “Тексти”, єдиний договір, який компанія ТОВ “Нове будівництво та реконструкція” з державним замовником – договір з виконкомом міста Українка.

Представниця компанії відмовилась надати інформацію про об’єкти аналогічної складності, які вже проектувало ТОВ “НБДР”. На сайті компанії ця інформація також відсутня.

телефонзавод