Віктор Шутак,

депутат-підприємець

За законами України, депутати міських, сільських та селищних рад не отримують за свою депутатську роботу заробітну платню. Це – суто «соціальне навантаження». То що ж керує людьми, коли вони хочуть стати депутатами?

Зазвичай виборці вважають, що це прагнення змінити життя у місті або селі на краще, зробити владу на місцевому рівні більш прозорою, а своє місто – комфортнішим. Про це ж кажуть і самі кандидати в депутати в період виборів. І здається, все має бути добре.

На жаль, деякі депутати використовують таку можливість у першу чергу не на користь громаді, а для власної вигоди.

Головне – голосувати, як скажуть, а підтримку мерія організує. Можна і на сесії ходити тільки на ті, які важливі для мера або для тебе особисто.
Наприклад, депутат Української міської ради від партії “Наш Край”, колишній член Партії Регіонів, Шутак Віктор Дмитрович відвідав трохи більше половини сесій міськради.
А на тих, на яких був, голосував з «регіоналівською» більшістю мера Українки Павла Козирєва. Наприклад, у болючому для жителів питанні неконтрольованої забудови міста він жодного разу не підтримав громаду. Навіть коли на боці громади – закон, а забудова ведеться з порушенням діючих норм.

Однак у тому, що депутат підтримує мера і його більшість у сумнівних питаннях, немає нічого дивного – Шутак Віктор Дмитрович  і сам будує свій готель в Українці не надто дотримуючись існуючих норм. І можливо таке лише за підтримки від мера та служб виконавчого комітету.

Ще у 2004 році, коли пан Шутак вперше був депутатом Української міської ради, він отримав в оренду ділянку на березі річки Дніпро.

І вже кілька років в Українці депутат веде будівництво на самому березі Дніпра – відстань до річки  менше 50 метрів.

 

Ще одним порушенням закону стало те, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, без яких не можливе використання ділянки під будівництво, були надані не перед початком будівельних робіт, а вже коли саме зведення споруди майже закінчилось – у вересні 2016 року.

На фото – стан об’єкту будівництва у червні 2016 року –  до  видачімістобудівних умов та обмежень.

На цій світлині ми бачимо вже фактично зведену споруду, попри те, що Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” прямо забороняє будівництво на ділянці без розробленого належним чином детального плану території.

Варто наголосити, що таке сумнівне будівництво велось при повній пасивності місцевої громади, яка за ці роки жодного разу не зважилась на бодай маленьку акцію.

Але розробка містобудівної документації вже після того, як готель побудований – то дрібниці порівняно з тим, на що в Українці готові піти для підтримання лояльності депутатів у мерії.

Так, у червні цього року начальник відділу архітектурно-будівельного контролю Кабан Олександр Миколайович зареєстрував декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, який збудував на березі Дніпра депутат Шутак.

Стан об’єкту – на фото нижче.


Як бачимо, до повної готовності для експлуатації ще далеко. Відкриваємо бланк декларації, розміщеної на сайті ДАБІ:
Виходить, що влаштування зовнішніх стін в рівні цокольного поверху не передбачено проектною документацією?

Про доступність  “готового для експлуатації” готелю для  маломобільних груп (інвалідів-візочників та дитячих візків) узагалі краще не питати.

Будівельні роботи тривають, і на території, скоріш за все, і мобільним групам населення, тобто, цілком здоровим людям,  перебувати без засобів індивідуального захисту небезпечно.
Зверніть увагу, наприклад,  п.18 – забезпечення пожежної безпеки. Як пожежні будуть проникати на територію?
І останнє – чи думав пан Шутак про те попередження, яке написано у кінці декларації?

Гадаємо, що депутат-забудовник був впевнений у тому, що ніхто його перевіряти не буде.

А от начальник відділу архітектурно-будівельного контролю Кабан Олександр Миколайович – або справжній відчайдух, або не бачив, ЩО він реєстрував.  І невже не запідозрив, що ця дія тягне на кримінальне провадження?

У підсумку, маючи лояльне ставлення з боку виконкому Українки, місцевий підприємець  отримав від свого депутатства неабияку вигоду. А виконавча міська влада натомість отримала депутата, який буде голосувати так, як скажуть чиновники.  По будь-якому питанню.

А як же представництво інтересів громади? – спитаєте ви. Підозрюємо, пан Шутак та йому подібні про це не замислюються. В них, судячи з цілком конкретної історії  про спорудження готелю у охоронюваній законом прибережній зоні Дніпра  –  інші пріоритети.

І це буде тривати доти, доки громада не почне жорстко контролювати владу та примушувати її виконувати свою роботу.  Бо за 13 років відтоді, як пан Шутак отримав землю під забудову у забороненім місці, жоден із правоохоронних органів міста Українки навіть не намагався оскаржити рішення міськради про виділення земельної ділянки і зупинити незаконні будівельні роботи.

За матеріалами “Ні корупції!”