У грудні 2017 року «Трипільський Край» писав про 2 підозрілі закупівлі Виконавчого комітету ради Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади загальною вартістю близько 2 000 000грн. На початку зими там вирішили терміново облаштувати котельні для теплопостачання соціальних об’єктів: шкіл, садочків, лікарень.

Замовник так поспішав зробити ті котельні, що уклав угоди на виконання робіт по будівництву і реконструкції, не маючи кошторису робіт та без проведення експертизи. І, навіть, оплату здійснив до виконання робіт. Згідно оприлюднених договорів, роботи виконував місцевий підприємець Олександр Наконечний. Проте, навіть сам голова громади визнав, що роботи виконував не він, а зовсім інша компанія. Одним словом – дуже непрозорі закупівлі.

Після того, як ця ситуація набула розголосу, події почали розвиватися дуже швидко:
Вже у кінці грудня 2017 року прокуратурою Фастівського району відкрите кримінальне провадження.
Відповідь Піск
А у лютому 2018 – громадянами Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади ініційовано петицію «Про винесення на розширену сесію Пісківської селищної ради ОТГ питання про недовіру голові ОТГ Рудніченку Анатолію Миколайовичу». Петиція, яка була розміщена 14 лютого на сайті громади, станом на 05.03.2018, набрала вже 77% голосів. До кінця збору підписів залишився 71 день.
На щорічному звіті, який відбувся у Пісківській гімназіі 11 лютого 2018 року, громадяни більшістю голосів визнали роботу голови ОТГ за 2,5 роки незадовільною. Серед причин незадоволеності називають, зокрема, корупцію у закупівлях (а саме – роботу зі «своїми» ФОПами)

Зі злів авторки петиції, Ірини Пастернак, після публікації петиції, адміністрація ОТГ одразу почала саботаж – петицію прибрали з сайту і повернули лише після відкритого листа. Зараз, за її словами, наближені до Рудніченко намагаються дискредитувати саму ідею петиції, підписавши її від імені вигаданих персонажів. Так, петицію вже підписали «Мерлін Монро» та «Володька Путін». І дійсно, у соцмережах дехто пише про недостовірність зібраних підписів та про те, що більшість підписів поставили неіснуючі в реальному житті персонажі. Каже про це і сам Анатолій Миколайович. «Петицію вже підписали «Мерлін Монро» та «Володька Путін». Ви можете створити 200 ящиків і поставити 200 підписів», – сказав він «Трипільському Краю».
Проте, Ірина впевнена, що необхідна кількість підписів буде зібрана.

Як так сталося, що ще у 2017-му до новообраного голови Пісківської ОТГ їздили журналісти та представники інших громад «перенімати досвід» (представниця Української міської ради – Катерино Проценко теж іздила за досвідом), а вже на початку 2018-го року Анатолію Миколайовичу висловлюють недовіру?
проценко рудніченко
Про це ми вирішили запитати в самого пана Рудніченко.
Анатолій Миколайович вважає, що петиція не відображає думку більшості громади. Як він повідомив в ексклюзивному коментарі «Трипільському Краю», на його думку, ця хвиля незадоволення є штучною та створена меценатом Ігорем Луцковим, який фінансує спортивний центр. Він впевнений, що причина – порушення меценатом будівельних норм. За словами голови ОТГ, під час щорічного звіту, його роботу визнали задовільною на усіх, крім одного, виборчих округах.
Як бачимо, голова ОТГ не вважає, що петиція обґрунтована. Натомість, місцеві мешканці впевнені в іншому. Тож, маємо типову ситуацію, коли наймані громадою службовці, у будь-якому прояві незадоволення своєю роботою, бачать роботу «проплачених активістів», змову та наклеп і не припускають можливості обґрунтованості претензій.