Міськвиконком м. Українка не перестає вражати своїм креативом щодо засобів “освоєння” коштів платників податків.
Історія на основі реальних подій. Від творців душевного девізу м. Українка – “В громаді, як в родині”. В головній ролі – творці девізу в особі виконавчого комітету Українського міської ради.
13 лютого міськвиконком уклав договір на ремонт вбиральні на першому поверсі міськради загальною вартістю майже 200 тис. грн. Площа приміщення – 22 кв.м.
Тож, вартість ремонту 1 кв.м. складає близько 9 тис. грн.
9 тисяч гривень, Карл!
На цьому місці, мабуть кожен, хто робив ремонт вдома, подумав – ОГО! На що ж вони використали таку суму грошей?
Дивимось в кошторис і серед переліку матеріалів знаходимо позицію – штукатурка акрилова біла. Загальною вартістю 77 980 грн. без ПДВ (тобто, 93 576 гривень з ПДВ)!

Згідно додатку до договору, площа штукатурення – 84 кв.м.


Виходить вартість матеріалу на оштукатурення 1 кв.м стіни – 1 114 грн?!
Хм… Напевно, ця штукатурка якась дуже елітна. А от і ні. Це недорога польська штукатурка, відро (25 кг.) якої на Prom.ua коштує 1300 грн.

Якщо подивитись, скільки такої штукатурки потрібно на 1кв метр площі, то на 84м2 потрібно (при максимальних витратах) 378 кг. Це 16 відер по 25 кг.

Тобто, її вартість має бути не 92 576, а 20 800 грн!

Вочевидь, наші міські господарі у новому році продовжили свою улюблену практику по-повній.

Але це ще не кінець історії.

Поки що мерія не має статусу режимного об’єкта і будь-який громадянин може піти і помилуватися якісним ремонтом вбиральні. Ми так і зробили.
Яким же було наше здивування, коли ми взагалі не побачили там якоїсь штукатурки. Все приміщення аж до стелі оздоблено плиткою!

 

Тож, мабуть, ми маємо вибачитись перед міськвиконкомом. Бо вони замовили якусь суперсучасну штукатурку з технологією приховування “Стелс”. Як на американських винищувачах.
Тож тепер ми не бачимо ані штукатурки, ані грошей. Як казав герой армійської комедії: «ты суслика видишь? А он есть!»
До речі, Державна аудиторська служба під час недавньої перевірки зафіксувала далеко не поодинокі факти незаконної розтрати наших з вами грошей – аж на 2,5 млн. грн.
Дуже хочеться сподіватись, що цього разу освоювачам громадських коштів це просто так не минеться.
А наше з вами завдання – поставити своєму депутату запитання про те, що взагалі відбувається в міськраді? І чому вони допускають подібні дії.