На початку цього тижня, 29 травня, у нашому місті стався злочин – підпалили автівку  заступниці мера Розумнюк Юлії. Поки працівники Обухівського відділу поліції в Київській області встановлюють обставини загорання автомобіля Лексус, мешканці міста активно дискутують. Версії – найрізноманітніші. Від умисного підпалу, який пов’язаний с професійною діяльністю пані Юлії до самопідпалу.

Але ми розглянули ситуацію з іншого боку.

Пані Юлія, яка, згідно інформації ЦВК, є членом партії «Укроп» доречи, як і пані Тетяна Кучер.

До 2017 року працювала начальником земельного відділу Української міської ради. У 2017 – стала заступником міського голови.

У своїй декларації про доходи пані Розумнюк вказала що, автівка придбана у серпні  2017 році. Задекларована вартість авто  – 20 000 грн.

Згідно реєстру МВС, це LEXUS RX 350, рік випуску – 2007.

Якщо подивитись на варіанти таких  авто на https://auto.ria.com то ціни на них значно вищі – від 400 тис. грн.

А тепер – найцікавіше. Під час розслідування поліція обов’язково проведе експертизу, щоб визначити розмір збитків. Коли знайдуть винуватця – вартість автівки та розмір збитків будуть оприлюднені у судовому рішенні. Ці рішення зможе побачити будь-хто, кому відома марка авто та стаття КК (ч.2 ст.194 КК), за якою кваліфіковано справу. І якщо ціна машини виявиться ближчою до ринкової, то це означатиме, що пані Розумнюк скоїла злочин.

Тому що подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання зазначеної декларації (більше ніж 344,5 тис. грн.) карається штрафом 42,5–51 тис. грн., громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (366-1 КК).

Наші можновладці як завжди. Слухаєш їх – так хоч до ран прикладай, а хоч трошки придивишся – приховані статки, талановиті домашні тварини-бізнесмени та квартири, переписані на кота.

Доречи, у 2017 році родина пані Юлії стала власником квартири та земельної ділянки. Ціна квартири у 72 квадратних метра згідно її декларації –  410 тис. грн. Мабуть, в нашому місті все ж таки діє програма соціального житла. Просто не для всіх.

Тож, шановні громадяни, коли слухаєте когось з чиновників або депутатів, дивіться на них прискіпливо, починаючи з декларацій про доходи. Дивіться на те, хто вони є, а не на обіцянки!