Наближається час коли новий ЗУ “Про житлово-комунальне господарство” вступить в силу, з 10 червня 2018 року.

Всю відповідальність в своїх будинках несуть власники квартир/нежитлових приміщень.

В нашому місті мешканці будинків звикли, що у разі проблем в квартирі прийде працівник ПОЖ та безкоштовно відремонтує. В свою чергу ПОЖ має мільйоні борги перед різними організаціями.

Новий Закон змушує всіх об’єднуватися в своїх будинках. Мешканці мають приймати рішення , наприклад , про підвищення тарифу. З 1 січня 2019 року ПОЖ не має право підвищувати тариф на обслуговування будинку.

На жаль наша держава виховала так людей, що вони не мають відповідальності за своє майно, а ні за квартиру, в ні за спільне майно- місця загального користування: підвал, дах, коридори та інше. Колись держава надала людям безкоштовно квартири і з того часу в думках залишилось, якщо дали безкоштовно то і обслуговувати повинні безкоштовно. НІ! Незалежно яким чином Ви отримали свою квартиру – ВИ власник квартири і Ви несете відповідальність за всі комунікації та стан Вашої квартири, а також за місця загального користування.

Співвласники- це люди/мешканці/власники, які проживають в одному багатоквартирному будинку. І ВСІ разом відповідають за стан будинку, ВСЬОГО будинку, за всі елементи конструкції.

Іноді мешканці будинків вважають, що закривши двері в свою квартиру, тут їх відповідальність і закінчилась. А все навпаки. Мешканці мають право, і зобов’язані цікавитись станом свого будинку. Звертатися до обслуговчої компанії за звітом про зроблені роботи в будинку, про обстеження будинку.

Згідно Закону обслуговуюча організація (ПОЖ) мінімум раз на рік повинна робити обстеження будинків. Хоч раз хтось цікавився інформацією про свій будинок?

Є хибна думка, що якщо в будинку не створено ОСББ, то власники квартир не відповідають за стан будинку. Власниками будинків є =  власники квартир/нежитлових приміщень.

Для того, щоб вирішити, як Вашому будинку далі жити/існувати Закон зобов’язує проводити збори співвласників і голосувати за ряд питань. Самостійно вирішувати нагальні питання в будинку, вирішувати в яких умовах всім разом жити, разом вирішувати питання щодо управління будинком та багато іншого.

Сусіди повинні виходи зі своїх квартир та знайомитися! Навіть якщо не створено ОСББ.

Чи готові Ви до самостійності? Чи готові Ви до відповідальності?

P.s. продовження буде….

 

З повагою, Голова правління ОСББ “Чисті сосни” м. Українка

Д.В.Мудрак