На 45 сесії Української міської ради депутати проголосували за рішення “Про надання дозволу на оголошення конкурсу щодо оренди нерухомого майна комунальної власності — будівлі Будинку побуту з проведенням реконструкції  за адресою: м. Українка, вул. Юності, 6”.

На підставі цього рішення передбачається за рахунок міста виконати інженерно-геологічні вишукування, а також роботи з обстеження існуючої будівлі на предмет надбудови третього та четвертого поверхів! Тобто вже зараз витратити певні кошти для можливої реконструкції Будинку побуту. За словами профільного заст. міського голови Володимира Луценко, ці роботи будуть коштувати  100-150 тис. грн.

В минулому році, цими ж депутатами, одностайно, було проголосоване рішення за затвердження Детального плану території критого ринку.

В межі робіт вказаної містобудівної документації також потрапив Будинок побуту. Вартість розробки ДПТ – 69 тисяч грн.

Як бачимо з матеріалів затвердженого детального плану,  будівля під номером 15 зображена як існуюча та не потребуюча реконструкції. Це видно тому, що вона не обведена червоною лінією,як міська лазня, яку планують реконструювати у ЦНАП (поз.23)

Тим не менш,всупереч затвердженому цією ж каденцією депутатів Детальному плану все ж таки хочуть зробити реконструкцію, а перед цим витратити чималі кошти на вишукувальні роботи. Тобто, якщо робити реконструкцію Будинку побуту, потрібно було передбачити це на етапі розробки Детального Плану. В іншому випадку – це подвійні витрати.

Пояснимо протіше, що зробили депутати. Це як спочатку купити взуття, а потім, коли не підійшло – купити ще одну пару, витративши додаткові кошти. У даному випадку – розробити ДПТ без реконструкції, а потім проголосувати за підготовку до реконструкції і оплатити її. Але ДПТ – реконструкції не передбачає. Тому потрібні будуть нові витрати для приведення містобудівної документації до нових планів депутатського корпусу.

Для уникнення у подальшому таких помилок, ми розробили для депутатів покрокову інструкції  про те, які дії необхідно здійснити аби дійти до  реконструкції Будинку побуту:

  1. Внести відповідні зміни до містобудівної документації (Стаття 19 п.10 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”)
  2. Отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки
  3. На підставі завдання від проектувальника здійснити роботи з вишукувань та обстеження будинку.

Інший алгоритм дій – викинуті на вітер бюджетні кошти

Тож просимо ефективно використовувати кошти тих,хто сплачує податки. І тут річ не про корупцію. Про банальну некомпетентність. Вкотре закликаємо депутатів уважно вивчати те, що пропонують до голосування.

Щиро ваш, Трипільський Край.