Стан дорожнього покриття на великій кількості доріг України потребує покращення. Ми бачимо багато звітів місцевої та центральної влади про те, скільки мільйонів виділено на ремонти доріг. Але так само би бачимо, як руйнуються ніби щойно відремонтовані дороги. Своє невдоволення станом доріг ми обговорюємо з колегами, знайомими. Звісно, таке обговорення не призводить до усунення недоліків на дорогах.

Як громадяни можуть вплинути на усунення недоліків на дорогах? У співпраці з інженерами Київської обласної адміністрації, фахівці ГО «Трипільський Край» підготували алгоритм дії.

 

Для того, аби якнайшвидше були усунуті недоліки на дорогах потрібно:

  1. Звернутись в органи місцевого самоврядування для надання наступної інформації:
  • хто є власником (балансоутримувачем) конкретної дороги. Тобто, хто відповідає за її стан;
  • як правильно називається дорога;
  • додатково можна дізнатись про плани ремонту дороги.

Приклад звернення

  1. Звернутись на урядову гарячу лінію за номером  1545 про виявлені недоліки. У зверненні необхідно вказати наступну інформацію:
  • Правильну назву дороги та її власника
  • Які саме недоліки ви побачили на дорозі. Тут обов’язково потрібна прив’язка до місцевості. Щоб інженер, який виїде на перевірку, знав точно, куди йому їхати. Наприклад, потрібно вказати на якому кілометрі від знаку село Бовкун у бік села Дибинці виявлений недолік. Або назву вулиці та адресу, якщо дорога проходить через населений пункт. На дорогах державного значення прив’язку можна робити відповідно до стовпців, на яких вказаний кілометр дороги.
  • Залишити свої контакти для того, аби вам повідомили про результати розгляду звернення

Приклад звернення

Чим конкретніше ви вкажете ділянку дороги, тим скоріше недоліки на дорозі будуть усунуті.

У свою чергу, ГО “Трипільський Край” готове надавати допомогу у підготовці офіційних звернень.

Ця публікація підготовлена ГО “Трипільський Край” в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.