Обухівським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду для розгляду по суті обвинувальний акт відносно керівника приватного підприємства, який привласнив бюджетні кошти.

Згідно повідомленню прокуратури, між однією із сільських рад Обухівського району та приватним підприємством Київщини в серпні 2017 року було укладено договір про виконання за бюджетні кошти підрядних робіт з капітального ремонту дороги в районі.

За даними прокуратури,  директор підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, маючи на меті привласнити бюджетні кошти, склав та видав завідомо неправдивий офіційний документ – акт виконаних робіт, достовірно знаючи, що зазначені у ньому роботи виконанні неналежним чином та з неналежною якістю, обсягом та вартістю робіт.

Внаслідок неправомірних дій вказаної особи, державі завдано збитків на загальну суму понад 230 тис. грн.

Відповідно до інформації з єдиного державного реєстру судових рішень,  08 серпня 2017 року між Дерев’янською сільською радою, та ПП «ШЛЯХБУД «ТІТАН», укладено договір №34 про капітальний ремонт дороги по вул. Хуторна, в с. Дерев’яна, Обухівського району Київської області. Ціна договору становить 299 991,60 грн.

Зазначене підприємство, згідно даних порталу публічних закупівель ProZorrо у 2017 році уклало 4 договори з бюджетними організаціями. Всі 4 – неконкурентні закупівлі. Всі договори укладені з Дерев’янською сільською радою, загальна вартість договорів – майже 1,5 млн грн.

Найцікавіше – те, що відповідно до інформації з картки учасника торів, контакти підприєвства співпадають з контактами Замовника – Дерев’янською сільрадою.

Прокуратурою дії керівника підприємства кваліфіковано за ч.ч. 2, 3 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно),ч. 1 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

Зловмиснику, загрожує до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, В ході проведення досудового розслідування з метою встановлення осіб, дії яких призвели до вчинення кримінального правопорушення, проводиться почеркознавча експертиза, мета якої – встановити,  чи підписував особисто акт виконаних робіт голова сільради.