Яка гарантія на ремонти доріг?

На кожен елемент дороги діючими будівельними нормами передбачено гарантійний термін експлуатації. Протягом цього терміну виконавець робіт має усувати недоліки на дорогах за власний рахунок.

Державне управління автомобільними дорогами загального користування державного значення здійснює служба автомобільних доріг України (САД).

З 2018 року, в рамках децентралізації, автомобільні дороги загального користування місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій.

У зв’язку з цим, САД у Київській області передала паспорти та іншу документацію до відповідного департаменту Київської облдержадміністрації (КОДА).

Це означає, що тепер КОДА має звертатись до виконавців робіт для усунення недоліків, які виникли в гарантійний термін. Або ж звертатись до САДу як до підписанта договору для того, щоб же вони звертались до своїх партнерів з вимогою усунути недоліки.

Але під час роботи над проектом, ми виявили, що перехід об’єктів з балансу одного підприємства на баланс іншого спричинив непорозуміння, хто ж саме має слідкувати за виконанням гарантійних зобов’язань на дорогах, які відремонтувала САД та звертатись до виконавця для усунення недоліків.

Інженери САДу вже не можуть виїжджати на дороги місцевого значення. Оскільки вони вже не відповідають за їх стан та у бюджеті організації подібні витрати не передбачені. А саме САД був підписантом договору.

Служба готова усувати недоліки, але поїхати на ділянку для їх виявлення – не можуть. Виїзди мають робити працівники департаменту регіонального розвитку та ЖКГ КОДА, оскільки дороги тепер – на їх балансі.

У свою чергу, у травні, в КОДА заявили, що не будуть звертатись до служби доріг та до виконавців з метою усунення недоліків. Натомість, вони планують у межах експлуатаційного утримання ліквідовувати недоліки не за рахунок підрядника у межах гарантійних зобовязань. Чим саме мотивуються чиновники департаменту КОДА – невідомо.

Цілком очевидно, що оплата послуг з утримання дороги замість усунення недоліків за рахунок виконавця є недоцільною витратою бюджетних коштів.

У червні 2019 року  ГО «Трипільський Край» з метою забезпечення виконання гарантійного ремонту за рахунок виконавця, здійснило спільний виїзд з інженерами САДу та КОДА на дороги, які були відремонтовані у 2017 році. 

Були обстежені ділянки:

  1. Т1038. Васильків-Княжичі-Лука-Гореничі – /М-06/ на ділянці км 5+875 – км 8+160. Підрядник – ПП “Автомагістраль”
  2. О102206 Бовкун – Дибинці на ділянці км 2+026 – км 2+091, км 14+500 – км 15+000. Підрядник – ТОВ “Містобудування Інвест ЛТД”

На обох об’єктах були зафіксовані недоліки, перелік яких буде надано виконавцям для їх усунення. Також на обох ділянках вже раніше усувались виявлені недоліки в рамках гарантійного терміну. У тому числі, на ділянці “Т1038. Васильків-Княжичі-Лука-Гореничі – /М-06/ недоліки були усунуті вже цього року.

Важаємо, що непорозомуння у питанні забезпечення гарантійного обслуговування відремонтованих ділянок потребує негайного вирішення!

Закликаємо всіх зацікавлених зібратись для обговорення проблеми та напрацювання шляху її вирішення!