Що саме купили?

В кінці червня виконком міста Українка оприлюднив 2 звіти про укладені договори загальною вартістю майже 2,4 млн грн. Це дорогвори ра проектування (не ремонт, лише проект на папері)

Мова йде про розробку проектної документації на реконструкцію (санацію) водопроводу по вул. Київська та вул. Сосновій

ВАТРІСТЬ РОЗРОБКИ ПРОЕКТУ ЗНАЧНО ПЕРЕВИЩУЄ НОРМАТИВНУ?

Перш за все, дивує вартість виготовлення проектної документації:

Це дуже-дуже дорого за проект.

Бюджетом міста передбачена вартість і проекту і самих робіт у 9 млн грн. Вартість проекту зазвичай складає не більше 6,8% від загальної вартості робіт об’єкту включно з тим самим проектом.

Раховуючи суму, передбачену бюджетом на роботи і проектування,  вартість обох проектів має бути не більше 600 тис. грн. І аж ніяк не 2,4 млн грн!

Цікаво, що, саме рішення про виділення коштів на такі проекти реконструкцій проголосовані на сесії 20.06.2019р. А вже 26.06 – укладені та оприлюденні договори.

Вартість проектних робіт визначається відповідно до діючого ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектних робіт та експертизи проектів будівництва».

Ці правила містять додаток А «Усереднені відсоткові показники вартості проектних робіт»

Як бачимо, максимальна вартість проекту може складати 6,8% від загальної вартості об’єкту. І ЦЕ – МАКСИМАЛЬНА. Якщо ж розраховувати згідно правил, то:

  • для об’єкту реалізація якого коштує 5 893 700 грн, орієнтовна вартість розробки проектно-кошторисної документації  — не більше 364 000 грн. Звідки взялась сума 1493 000 грн?
  • для об’єкту реалізація якого коштує 3 254 700 грн, орієнтовна вартість розробки проектно-кошторисної документації — не більше 222 000 грн.  Виникає питання. Звідки взялась  сума  895 000 грн?

ВИКОНАВЦЯ ПРОЕКТУ ОБРАНО БЕЗ ТОРГІВ І ВІН НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ПРОЕКТНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

Обидві закупівлі проведені без застосування торгів. Місьвиконком просто оприлюднив рішення.

Обидва договори укладені  з однією фірмою – ТОВ “ОЛПАНІК”. І, схоже на те, що компанія не має досвіду проектування. Принаймні, у її  КВЕДах станом на 02.07.2019, така діяльність – не передбачена.

 Ба більше. Наш «професійний» виконком – єдина бюджетна установа, яка взагалі погодилась мати справи з цим «Олпаніком»

Що у підсумку: завищена вартість та сумнівний постачальник без досвіду? Гарно веде справи Таня Кучер. Набрид Скибин Сузукі і вона хоче собі нову автівку? Бо інакше пояснити такі закупівлі схоже, неможливо.

Закликаємо містян пильно стежити за діяльністю міськвиконкому. Це наші гроші! Ми маємо контролювати, як їх витрачає виконком. У свою чергу, ми повідомимо про  наші спостереження компетентним органам.