У червні 2019 року представники ГО «Трипільський Край» здійснили спільні виїзди з представниками Замовників на дороги, відремонтовані у 2016-2018 рр. у Житомирський та Київській областях з метою оцінки стану усунення дефектів, виявлених під час громадського моніторингу восени 2018. Виявлені недоліки мають бути усунені підрядником в рамках гарантійного терміну.

Але ми побачили, що перехід місцевих доріг з балансу САД на баланс ОДА у рамках децентралізації спричинив непорозуміння, хто ж саме має слідкувати за виконанням гарантійних зобов’язань на місцевих дорогах, Замовником ремонтів яких виступали САД. Ми вже писали про те, як це відбувається у Київські області.

І це не поодинокий випадок. Виїзд на дороги Житомирщини та спілкування з інженерами служби доріг, працівниками управління дорожнім господарством та підрядниками в Житомирській ОДА, виявив таку саму проблему.


Керівник управління дорожнього будівництва та інфраструктури ЖОДА Крисюк Роман Анатолійович, директор компанії-виконавця робіт (Виробничо-комерційна фірма “Урарту”), Сароян Азат Абрамович та
представниця громадськості від CoST Нос Ольга (ГО «Трипільський Край») під час огляду ділянки дороги на Житомирщині  

Керівництво управління ЖОДА повідомило, що вони не мають актів прийняття відремонтованих у 2017 році ділянок доріг та гарантійних паспортів на ці ділянки. Тому, фактично, не можуть звертатись до виконавців та вимагати від них усунення недоліків за рахунок підрядника. І хоча недоліки і усуваються, проте, це більше залежить від доброчесності виконавця робіт.

04.07.2019р пройшов круглий стіл, присвячений забезпеченню гарантійних ремонтів доріг у Житомирській області. Під час заходу Заїка Сергій Леонідович, перший заступник начальника САД у Житомирській області, передав керівнику управління дорожнього будівництва та інфраструктури ЖОДА Крисюку Роману Анатолійовичу гарантійні паспорти та акти прийняття об’єктів поточного середнього ремонту в експлуатацію.

btr

Те, що нарешті всі документи, необхідні для забезпечення гарантійного обслуговування доріг, передані в Житомирську ОДА – безперечно, дуже позитивна подія. Але те, що для цього потрібне було втручання громадськості, не є гарною практикою. Ці документи мали бути передані ще на початку 2018 року, разом з передачею доріг на баланс ОДА. Більшість обстежених громадськими організаціями у 2018 році доріг мають гарантійний термін 3 роки і він скоро спливає. Тому питання потребує негайного вирішення!