У 2018 році, в рамках проекту по підвищенню прозорості та підзвітності у ремонтах доріг, ГО з усієї України перевіряли якість доріг. Були перевірені на наявність недоліків дороги, відремонтовані протягом 2016-2017 років. Метою проекту було виявити на дорогах недоліки, які мають бути усунені за рахунок виконавця протягом гарантійного терміну.
Огляди доріг виявили багато недоліків. Звіти про стан доріг були передані до облдержадміністрацій (ОДА) та служб автомобільних доріг (САД).
У 2019 році було проведено повторні огляди доріг. І хоча на деяких ділянках гарантійний ремонт було проведено, ми виявили наявність проблеми з реалізацією гарантійного обслуговування доріг. Проблема полягає у тому, що під час передачі доріг місцевого значення від служб доріг до обладміністрацій, не було вирішене питання, хто саме, САД чи ОДА, мають звертатись до виконавця з вимогою усунути недоліки в гарантійний період.

ВІДЕО З РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ


Інженери САД вже не можуть виїжджати на дороги місцевого значення для їх огляду. Оскільки вони вже не відповідають за їх стан та у бюджеті організації подібні витрати не передбачені. А саме САД був підписантом договору.
У свою чергу, ОДА не є підписантами договорів на ремонти доріг і тому не можуть звернутись до виконавців. Крім того, в обладміністраціях заявляють, що в них відсутні пакети документів на відремонтовані ділянки (акти на землю, акти приймання в експлуатацію, акти виконаних робіт, гарантійні документи).
Наразі CoST повідомив Укравтодор про виявлену проблему і там є бажання вирішити ці непорозуміння та напрацювати механізм забезпечення гарантійних ремонтів.
Сподіваємось, що це питання буде вирішено якнайшвидше. Адже гарантійні терміни на більшість ділянок спливають у 2019 році.