На початку червня виконком міста Українка оголосив тендер на придбання контейнерів для збирання сміття. Вартість закупівлі – 800 тис. грн. Але потенційні учасники почали скаржитись на умови закупівлі і тоді виконком скасував закупівлю нібито через відсутність потреби у товарі.

Скасували, щоб за місяць оголосити новий. Щоправда, вже на меншу суму. Але так само приписаний під  «свого» учасника.

Як саме це зробили? Дуже просто.

  1. Вимога підтвердити досвід за певний період. Ще й не менше двох договорів.
  2. Вимога поставити контейнери, які були виготовлені у 2019 році (агов, там, у виконкомі, це ж не товар, який швидко псується).
  3. Вимога надати зразок товару. Так-так, ви не помилились. У міськраді хочуть побачити зразок контейнера, і провести аналіз у незалежній акредитованій лабораторії або іншій установі, визначеній Замовником. Щоправда, на що саме – не говорять. Та це й не важливо, тому що така вимога – протизаконна. дуже зручно для відхилення будь-якого учасника. Ба більше! Учасника зобов’язують оплатити ці незрозумілі дослідження.

За законом (ст 25 ЗУ «Про публічні закупівлі»), зразок не є частиною тендерної пропозиції. Відповідно, Замовники не мають права його вимагати.

До того ж, замовник не надає методику оцінки. Тому оцінка є суто суб’єктивною і замовник може, фактично, відхилити навіть добросовісного учасника, аргументуючи тим, що зразок неналежної якості.

В такий спосіб наша міськрада виключає можливість перемоги будь-якого учасника, окрім «свого». Ба більше, притомний учасник одразу зрозуміє, що до чого і не буде брати участь у таких торгах.

Тому #Наша_Таня зможе просто підписати пряму угоду та хоч з Вінником Дарсанією на постачання товарів.

Ми подивились кілька закупівель і виявили, що виконком оголосив закупівель з вимогою надати зразок на понад 1 млн грн.

Нами підготовлені звернення до виконкому міскради щодо виявлених порушень у закупівлі. Про те, як на них відреагує міськвиконком та чи усуне порушення ми обов’язково повідомимо.