Третина річного бюджету міста – 32,8 млн гривень. Саме така очікувана вартість у закупівлі реконструкції міського стадіону міста Українка. При чому, під стадіоном мається на увазі насправді футбольне поле.

Сьогодні ми ознайомились з проектно-кошторисною документацією та викладаємо кошторисну частину у вільний доступ. Сподіваємось, що незважаючи на численні дискримінаційні вимоги, це посприяє збільшенню конкуренції на тендері.

Доречи, проект розроблений за актуальними цінами лютого 2018 року. З того часу змінився розрахунок кошторисної заробітної плати. Відповідно, проект мали корегувати. Але цього не зроблено.

btr

Підстави для корегування проекту:

Відповідно до наказу Мінрегіону від 20 жовтня 2016 року № 281 «Про затвердження Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» (зареєстровано в Мін’юсті 11 листопада 2016 році за № 1469/29599):

«4. Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської кошторисної документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України.».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 546 схвалено Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки та визначено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, серед яких прогнозний індекс споживчих цін на 2019 рік становить 108,7 відсотків. Відповідно, змінилвся розрахунок вартості заробітної плати.

За вказаними положеннями розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва в 2019 році на стадії розроблення проектної документації має бути не нижче ніж 8527,52 гривень. У той час як за діючим проектом, вартість закладена на рівні менше 7 тис грн.

З проектом можна ознайомитись за посиланням:
https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1NmLAvBUGqLjkDoMuNgwqfTira33loH8D

І це ще не всі порушення у цій закупівлі. Далі буде…