Як ви оцінюєте скандальну ситуацію в місті Українка відносно можливої забудови лісу та правого берега річки ‪#‎Стугна‬?
‪#‎Обухівщина‬ це лакмусовий папірець всієї України. І якщо проаналізувати особливо 2005-2009 роки, вони визначаються масовим розкраданням землі. Загальний концептуальний підхід місцевої влади до земельних питань не змінювався. Практично, починаючи з 2005-го року, коли земля стала величезним капіталом, відбувається перерозподіл землі не в інтересах громади. Цей перерозподіл проходив в інтересах забудовників з урахуванням інтересів місцевих кланів. В даному випадку, в місті Українка, місцеву владу контролював‪ #‎Козирєв‬. Перерозподіл землі ішов в інтересах Козирєва і людей що були в його оточенні не враховуючи інтереси громади.

Ви, як депутат, чи змогли б вплинути на ‪#‎конфлікт‬ між мешканцями міста і забудовником «‪#‎Укржитложнвест‬»?
– Принаймні я намагаюся в публічний площині акцентувати на ті порушення, які мають місце при виділенні землі. Я маю на увазі порушення стосовно генерального плану міста, порушення екологічних норм, і те, що присутній явний конфлікт інтересів. Тобто земля виділялася в інтересах тих людей, які власне кажучи, були місцевими депутатами. Тобто, це класична схема при незаконному розподілі землі. Я намагаюся піднімати це все в публічну площину, одночасно залучаючи місцевих активістів, щоб люди усвідомили, які загрози для них несуть, які втрати понесе громада в результаті таких дій місцевої влади.

Як ви вважаєте як закінчиться цей конфлікт між громадою і забудовником?
– Я сподіваюся, якщо громада буде займати активну позицію, звичайно, ми переможемо, однозначно!

Ми зараз дуже багато чуємо про такі конфлікти в великих містах. Багато говорять про м.Українку, смт.Коцюбинське, чи свідчить це про зростання впливу громад?
– Однозначно. Люди усвідомлюють таку просту річ, яка сьогодні є найбільш актуальною, якщо вони не будуть діяти, місцеві «царьки», які мають найбільший фінансовий ресурс, будуть використовувати все, для того щоб продовжувати збагачуватись. Я, об’єктивно дивлячись на місцевих керівників, серед них дуже мало бачу авторитетних, моральних і відповідальних громадських діячів. Як правило, це клептомани, що виросли на хвилі 2005- 2007-х років на перерозподілі землі і намагаються використати цей ресурс для подальшого збагачення. Не більше, не менше.

Як ви можете оцінити дії громади міста?
– Там де ‪#‎громада‬ пасивна, відповідно, там втрачають. там де громада активна, є активісти , вони можуть захистити свої процеси і діяти в інтересах більшості, яка проживає в тій чи іншій громаді.

Чому міська влада У

країнки була і залишається на стороні забудовника?
– Банально – ‪#‎гроші‬. Не більше не менше., Просто, комерційний інтерес і все.