В м.Українка місцева влада, разом із наближеними до себе людьми та комерційними структурами, системно та безкарно порушують права мешканців міста. Наші з вами права. Нас вже обмежували в правах коли виконком надав права на забудову лісу і правого берега р.Стугна без громадських слухань. Нас обмежують у праві вільно, без черги віддати дитину у дитячий садочок або школу. Тепер ще міськрада вирішила забрати у нас право на чисте повітря, влаштувавши декілька сміттярок у межах міста. “Трипільський край” вже оприлюднював відео таких сміттярок на провулку Молодіжний, та на вулиці Промисловій за адресами №11 та №61. Остання адреса найбільш важлива, оскільки ця територія належить «Водоканалу» міста Українка, визначена як санітарна зона і взагалі являє собою очисні споруди каналізаційної системи нашого міста. Але це не завадило керівництву виконкому м.Українка видати наказ «Водоканалу» про те, щоб дозволити приватному підприємству (!!!) «Бриз Дніпра» вивозити туди органічне сміття (листя та траву). В чому така «любов» керівництва виконкому міста до приватного підприємства – окрема розмова. Як і сам факт законності такого рішення. Зараз про інше. Журналістами «Трипільського краю» були встановлені факти неодноразового завезення транспортом ПП «Бриз Дніпра» на ділянку «Водоканалу» звичайного побутового та будівельного сміття. Тобто того сміття, за вивіз якого на Полігон №5 до с.Підгірці кожен мешканець міста Українка щомісяця сплачує по платіжках міській владі свої гроші. Щоб вивозили саме у Підгірці. А по факту – сміття залишаеться у межах міста, тому що вивозиться у нашу ж промзону. Ось що ми бачимо у бюджеті м.Українка на 2016 рік:
– 38.11.2 Послуги із захоронення твердих побутових відходів (талони на сміття) 90 000 грн. (дев’яносто тисяч грн.);
– 38.11.2 Збирання безпечних відходів, непридатних для вторинного використовування (послуги з забезпечення екологічно безпечного збирання та перевезення побутових відходів із території в м. Українка та с. Плюти) – 4 900 000 грн. (чотири мільйони дев’ятсот тисяч гривень)

Тобто, 5 млн гривень виконком витрачає на рік на те щоб зібрати і утилізувати сміття. А потім ми бачимо, як сміття везуть на очисні споруди «Водоканалу». Вам не здається, що хтось тут може добряче, і головне, незаконно заробляти? Щоб ці цифри не вдавалися вам абстрактними, трохи «спростимо» їх. 1728 гривень! Саме стільки щороку платить ЖЕКу сім’я із трьох осіб на подібні послуги, в тому числі і за сміття. Ви готові свідомо просто дарувати більшу частину цих грошей міськраді?
У бюджеті міста, також є такий пункт як «Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека». Згідно нього щороку витрачається 10 226 000 грн. 10 млн гривень!!! І при таких затратах на «охорону середовища» вони нам за такі гроші ще його і псують???

На наше письмове звернення відреагувала Держекоінспекція у Київській області, яка вчора, 5 липня, провела інспектування ділянки очисних споруд «Водоканалу» і, поки що неофіційно (офіційний акт має бути до 12 липня), встановила неправомірну наявність побутового і будівельного сміття. Шар сміття виявився більше 5-ти метрів! Факт сміттярки встановлено. Тепер когось покарають… Але є відчуття, що знайдуть такого собі «стрєлочніка», а основні винуватці цієї наруги над природою можуть залишитися безкарними. Тому що на нашу думку, саме керівництво виконкому, як ініціатор і організатор цієї сміттярки, і мають нести повну відповідальність! Долучайтесь до обговорення цієї теми. Не мовчіть! Пробачимо цій владі сміттярку у межах міста – наступним кроком буде створення сміттєпереробного заводу. Тоді вже «запахне» у місті зовсім по іншому! «Трипільський край» вже довів, що громадськість може і має впливати на, варварські до природи, дії місцевої влади. «Трипільський край» робить громаду сильнішою. Долучайтесь до нас!

З вірою у найкраще,
Ваш Трипільський край
Дякуємо за активну громадянську позицію Olga Nos та Evgeniy Tsyapenko