Газета міськвиконкому  «Дніпровський проспект» в своєму номері від 15 липня 2016 р. надрукувала інтерв’ю з переможцем конкурсу архітекторів на проект розбудови набережної міста Дмитром Антонюком.

Пан Дмитро висловлює думку, що найголовніше, що є в Українці – це набережна. І це саме те, що треба розвивати у місті в першу чергу. На мій погляд, це є цілком типова думка для людини, яка чи не в перше приїздить в Українку і закохується в місцеві краєвиди. Дійсно, ну кому це може не сподобатись?!

Але. Давайте запитаємо себе – чи дійсно перебудова набережної, це те, що зараз найбільше потребує громада в сфері розвитку міста? Чи треба зараз вкладати гроші, яких і там обмаль, саме в набережну?

Напевно не буде перебільшенням сказати, що місто має ряд проблем, які тягнуться роками і ігноруються владою. Наприклад:

  1. Дитячі садки. Їх все не вистачає катастрофічно. Водночас новий багатоповерховий будинок на Стугні активно заселяється. Тож, ще більше батьків почують класичне «Вибачте, вільних місць немає».
  2. Школи. Перша школа вже готується переходити на навчання у дві зміни. Ви пам’ятаєте, як воно, вчитись в другу зміну? А з сучасним навантаженням?
  3. Після інтенсивних дощів місто перетворюється на Венецію, калюжі не мають меж і обійти їх буває дуже складно;
  4. Площа продовольчого ринку вже не вміщую всіх охочих щось продати або купити. Тиснява, незручність, багнюка під ногами – цю «красоту» ми регулярно маємо з листопада по березень;
  5. Відсутність парковок. Це навіть не проблема. Це ПРОБЛЕМА.

Звичайно, небайдужі громадяни можуть значно збільшити цей перелік.

Так чому ж по ним нема ідей та рішень? – запитаєте Ви! А тому, що архітектурний конкурс, ініційований міським головою, стосуються лише набережної.

Тобто, на думку пана Козирєва, величезне оглядове колесо або повітряні кулі чи величезне накриття у формі рушника, про які пише «Дніпровський проспект», є саме тим, чого не вистачає мешканцям міста для комфортного повсякденного життя.

В своєму інтерв’ю пан Дмитро Антонюк сказав, що його командою був розроблений комплексний проект щодо розвитку міста, але він був «порізаний», бо не вписувався в умови конкурсу.

Вважаєю, що громадянам було б дуже цікаво побачити весь проект, цілком. Можливо, він містить ідеї щодо вирішення більш болючих проблем міста. Можливо, нам треба провести широку дискусію з мером на тему стратегії розвитку Українки.

А як Ви вважаєте?

 

Нос Євген