7 серпня 1819 народився громадський діяч і видатний українській письменник Пантелеймон Олександрович Куліш. Так починається біографія письменника у підручнику літератури. Всім відомий його славетний роман «Чорна Рада».

Пантелеймон Куліш цитата
Пантелеймон Олександрович багато чого зробив вперше – склав першу українську фонетичну абетку, написав перший україномовний історичний роман “Чорна Рада”.
Куліш захоплювався українською історією та етнографією.
З висновків жандармерії Санкт-Петербурга: «…самовиношував надзвичайні думки про вигадану важливість України, вмістивши навіть у надрукованих од нього творах багато двозначних місць, що могли вселяти в малоросів думки про право їх на окреме існування від імперії, — замкути в Олексіївський равелін на чотири місяці й потім відіслати на службу в Вологду…».
Цікаво, що й імперська історіографія, й українська національна критика, і радянська, — всі знаходили у творчості Куліша непримиренні стосовно своєї ідеології погляди, через що він був ними всіма якщо не відкинутий чи заборонений, то забутий.
Куліш скінчив свій вік “у сільському схимництві” на хуторі Мотронівка (тепер у складі села Оленівка Борзнянського району Чернігівської області) 2 лютого (14 по н.ст.) 1897 р., на 78-му році життя.