21 серпня 121 рік тому, в сім’ї професора математики Варшавського університету Георгія Вороного, народився всесвітньо відомий український хірург Вороний Юрій Георгійович.
У квітні 1933 року Юрій Вороній першим у світі пересадив нирку реципієнтці від загиблої людини. Це було початком нової ери в історії медицини. Відтоді минуло 83 роки. За цей час тисячі людей врятовано від неминучої смерті шляхом транспланта­ції нирки.

Династія Вороних походить із старовинного козацького роду. Дід Юрія Вороного був професором словесності й викладав у Ніжинському ліцеї та був директором Прилуцької гімназії. Він за власний кошт збудував у рідній Журавці школу для сільських дітей, заснував безкоштовну народну бібліотеку-читальню. Стараннями Вороних у Журавці ще 1885 року було збудовано один із перших на цілу Російську імперію завод із переробки лікарських рослин.
Крім того, брат Юрія Вороного, Олександр Вороний винайшов спосіб лікування раку (1938), але після доносу був заарештований і загинув у засланні. Взагалі ж, уся родина Вороних зазнала репресій та поневірянь, тому мало хто знає про цей славний рід, представники якого здійснили великий внесок у медичну, культурну, духовну скарбницю України.