«Трипільський край» вже писав про невиправдано високі витрати виконкому УМР на адміністрування міського сайту ukrainka.org. Нагадаємо, що йдеться про закладені в бюджеті 190 тис. грн. на рік, причому ці кошти витрачаються без проведення тендерів. Сума непристойно висока, за приблизними підрахунками утримання сайту обійшлось би громаді не більш ніж 50 тис. грн на рік (за умови, що послуги б замовлялися у реальних компаній, а не “своїх-місцевих”). Мабуть, закладаючи 190 тисяч в бюджет, розрахунок робився на те, що відсутність необхідності в розкритті інформації без проведення тендеру та улюблена тактика міської влади «морда кирпичом» не дозволять громаді дізнатись деталі цієї сумнівної оборудки, а контролюючим органам можна буде навішати на вуха чи насипати в кишені.
Та не так сталось, як гадалось. В Україні запущений ОФІЦІЙНИЙ ПОРТАЛ ПУБЛІЧНИХ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ (spending.gov.ua), де викладена інформація по всіх платежах розпорядників бюджетних коштів, починаючи з другої половини 2015 року: хто, коли, кому, скільки і за що заплатив. Вибравши для аналізу платежі виконкому УМР за 8 місяців 2016 року, ми знайшли платіжки за адміністрування міського сайту ukrainka.org на загальну суму 39 256 грн., що була сплачена на користь ФОП Тупицький О. М. Решта зі 190 тис. грн., судячи з усього, має бути ще перерахована до кінця року.
У цей момент розкрилась уся «велич» оборудки з коштами громади, приблизна схема якої виглядає наступним чином.
Живе такий собі Олексій Михайлович Тупицький, син члена виконкому УМР Михайла Тупицького, в минулому секретаря міськради. Чи то за видатні професійні здібності, чи то за щось інше, Тупицький О. М. за розпорядженням Козирєва П. Г. влаштовується на роботу у виконком УМР на посаду «спеціаліст з компьютерної техніки та локальної мережі», де працює і зараз (інформація з сайту ukrainka.org). Мабуть, із своїми задачами за бюджетну зарплату справлявся успішно, оскільки до 2016 року УМР нікому за адміністрування сайту додатково не платила. Але у 2016 році треба було заплатити, бо в бюджет заклали ті самі 190 тис. грн. (важливий момент – бюджет на 2016 рік складено в 2015, що свідчить про попереднє планування схеми). Але кому ж заплатити?
І Тупицький О. М. не підвів та прийшов на допомогу в освоєнні бюджетних коштів. У січні 2016 року він реєструється приватним підприємцем,
Тупицкий2
а вже наступного місяця починає отримувати гроші від виконкому за адміністрування сайту, продаж та обслуговування техніки,
Тупицкий3
Тупицкий
загальна сума за 8 місяців 2016 року – 477 тис. грн. При цьому продовжує бути працівником ВК УМР і отримує за це зарплату. Геніальна схема! Влаштувати працівника приватним підприємцем та «зливати» на нього «зайві» гроші…
При цьому нікому у виконкомі не заважає роздвоєння особистості Тупицького О. М. – він як працівник виконавчого комітету дає собі-підприємцю замовлення на послуги та техніку, а потім сам же контролює виконання умов договорів (згідно посадової інструкції) з самим собою. Цікаво, чи знаходить він недоліки у виконанні своїх договорів? Про конфлікт інтересів, мабуть, і не варто говорити, бо у виконкомівців, зазвичай, це не конфлікт, а гармонія службових та особистих інтересів.
Що ми маємо у залишку? З бюджету вже «злили» 39 256 грн., до кінця року ця сума може зрости до 190 тис. грн., витрачено майже 438 тис. грн. на закупівлю техніки невідомої якості та походження у «мутного» сісадміна виконкому, при цьому є підозри у завищенні ціни, оскільки інакше б ця схема не мала сенсу. Цікаво, мер міста Українка Козирєв Павло Генріхович – не в курсі,що в нього під носом діється, чи він в цій корупційній схемі?
«Трипільскій край» продовжує вивчати тему бюджетних закупівель у м. Українка.
im578x383-x-files