25 серпня 2016 року у Київській області, в місті Боярка, зник десятирічний хлопчик, Ткачук Володимир Сергійович. Близько 10.00 він пішов із дому гуляти не повернувся.
24 жовтня 2016 року в селі Бурти Кагарлицького району зник 11-річний хлопчик. Він пішов у школу і не повернувся.
9 листопада 2016 року в Дніпровському районі м. Київ зник 12-річний хлопчик – Джафаров Дмитро. Він пішов до школи і не повернувся.
24 листопада 2016 року, школа №1 м. Українка. Два чоловіки підозрілої зовнішності проникли до школи. У школі вони з невідомих причин зайшли до дитячого туалету, де перебували деякий час і утримували хлопчиків-учнів молодших класів. Хлопці бачили у дорослих ніж і шприц. На щастя, обійшлося без насильства. Чоловіків вигнала вчителька. Всі живі-здорові. Працівники поліції та вчителька впізнали одного з чоловіків. Ним виявися колишній учень школи, який нещодавно повернувся з місця позбавлення волі.
Сьогодні , 25 листопада, батьки та директор школи намагалися знайти рішення, які б унеможливили подібне у наступному. На думку батьків, місто має забезпечувати школи охороною.
В Українці вже діє програма охорони громадського порядку, працює громадське формування “Українська міська варта”. І представники варти навіть «відмічаються» у школі. В цьому році “Українська міська варта” отримала з міського бюджету 1 350 000 грн. ( Один мільйон триста п’ятдесят тисяч гривень) Наступного року планується надати майже в два рази більше: 2 167 400 грн. ( два мільйони сто шістдесят сім тисяч !) Невже за ці гроші, що вже сплатили місцеві платники податків, не можна поставити по охоронцю в наші школи? Звичайно, що можна, і не треба дерти додаткові кошти з батьків, або витрачати час, чекаючи на гроші з державного бюджету. Кошти вже є, люди вже є, залишилося тільки взяти і зробити. Побачимо , який шлях у підсумку оберуть місцева влада і адміністрація школи.
Залишається відкритим питання про те, ЩО робили дорослі наркомани у шкільному туалеті? !ЩО вони взагалі робили у школі та як туди потрапили? На це мають дати відповідь вже правоохоронці. Адміністрація школи пообіцяла ознайомити із результатами слідства. Проте завдання для нас з вами, батьків – зробити так, щоб саме місто забезпечило школам охорону. І щоб ми, батьки, могли бути за дітей спокійними, принаймні, поки вони у школі.
Після цього випадку була створена петиція про забезпечення безпечного перебування дітей у школі “Зобов’язати ГФ “Українська міська варта” забезпечити постійно діючий під час навчального процесу патруль у школах м.Українка”. Просимо небайдужих підписати її http://e-dem.in.ua/ukrainka/Petition/View/28