В Українці пройшла втаємничена конференція по децентралізації. Втаємничена настільки, що в самому місті її проведення не анонсувалося і, як виявилося, майже нікому не повідомлялося. Від м.Українка мали змогу бути присутніми лише кілька провладних місцевих депутатів та, звісно, керівництво та персонал міськради. Решту жителів міста Українка громадське формування “Варта” просто не пускала у приміщення актового залу Будинку культури, про що поліцією були складені протоколи… А запрошені на конференцію були керівники та депутати навколишніх сіл – Трипілля, Халеп’я, Витачева, Жуківців, Верем’я та Щербанівки.
На прикладі м.Новоукраїнськ Кіровоградської області та Пирятина – Полтавської, присутні почули багато гарних слів про децентралізацію, та про той розвиток, який принесе селам її впровадження. Склалося враження, що присутніх і не треба було агітувати за децентралізацію – вони і так за її впровадження. От лише з ким об’єднуватися? Цілим районом в одну територіальну одиницю, чи навколо Українки, чи навколо Трипілля або іншого населеного пункту – тут, дискусії організатори так і не дали розгорнутися. І так би ходили колом по кругу, поки слово не взяв Олександр Собко – член виконкому селищної ради із села Витачів. Він відразу назвав найболючіші моменти, які заважають найти порозуміння – це питання виділення землі та баланс повноважень між центральним населеним пунктом територіальної громади та рештою сіл. Також, Олександр Собко нагадав організаторам конференції, що місто Українка важко назвати взірцем у питаннях виділення землі. Пригадав Олександр і постійні конфлікти із будівництвом в Українці на цих виділених землях.
Захищати будівельні “напрацювання” команди мера Українки Павла Козирєва відразу взялася Світлана Огаркова – голова місцевого осередка партії Блок Петра Порошенка. З її злів, так, конфлікти були… Але, виявляється, в Українці такий сильно-сильний вплив громадськості на будівельні процеси – що вони нічого ж порушити не дадуть… )). Пані Огаркова ледь не договорилась до того, що вона особисто очолювала рух за збереження лісу, але представник Трипільський край Євген Цяпенко цього вже не витримав і обірвав її спітч на пів-слові… ))) Подробиці виступу Oleksandr Sobko – на відео