В українці на Дніпрі купатися – небезпечно. Саме про це свідчить висновок Київського областного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України. Причина – бактеріальне забруднення. А саме – індекс ЛПКП перевищує норму майже у 5!! разів і складає 24000 одиниць при нормі не більше 5000. На дошці оголошень перед міським пляжем навіть вивішено результати досліджень.

санстанция

Проте, багато людей – все одно купаються. Можливо – тому, що не знають, що ж таке це загадкове ЛПКП та незважають на попередження. Індекс ЛПКП визначає кількість лактозопозитивних кишкових паличок. Якщо казати просто – вода забруднена фекаліями. Маємо перевищення норми у 5 разів при тому, що літо – доволі холодне. Що ж буде у спеку?

Про причини забруднення здогадатись не важко. Для цього треба просто перечитати водний кодекс та подивитись навкруги.

Стаття 89. Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах передбачає заборону будівництва будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів в прибережній зоні. У даному випадку – 100 метрів від берега.

РИФ

Чи дотримані ці норми наприклад, на так званій “Лодочній станції”? Звісно – ні. Вона вже давно забудована будинками та гаражами. Тож, можна припустити, що саме неконтрольована забудова й призвела до такого жахливого становища.

Хто дав дозвіл на будівництво і дозволив забруднити річку – питання риторичне. Після нас – хоч потоп.