Багато з мешканців Українки помітили, що розпочались роботи з утеплення будинку по просп. Дніпровський,17. Помітив і “Трипільський край”.
На порталі державних закупівель, будь-хто може ознайомитись, з якою компанією укладений договір, які умови договору тощо.
В пункті 2.1 договору, зазначено: “Підрядник повинен виконати передбачені цим Договором роботи, якість яких відповідає вимогам державних будівельних норм і правил“. Якість робіт
До таких вимог, у першу чергу, відносяться ДБН В.2.6-33:2008 (Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування, улаштування та експлуатації), якими, зокрема, затверджено стандарти теплоізоляції зовнішніх стін будівель.
Розділ п’ятий цього документу присвячений забезпеченню показників безпеки під час застосування фасадної теплоізоляції. Перш за все йдеться про пожежну безпеку.
Теплоізоляційні матеріали досить різноманітні і відносяться до різних груп горючості. Наприклад, найдешевший утеплювач, пінополістирол (пінопласт) – речовина легкозаймиста і небезпечна, оскільки при горінні виділяє отруйний газ . Натомість, більш дорога мінеральна вата – безпечний і негорючий матеріал.
Але повернемось до розділу п’ятого ДБН В.2.6-33:2008. Крім усього іншого, він містить таблицю, яка вказує, які саме матеріали можна застосовувати для фасадної теплоізоляції різних типів будівель.
Горючістьутеплення ДБН
Як бачимо, у наведеній таблиці чітко зазначено, яким теплоізоляційним матеріалом дозволяється утеплювати різні по висоті будинки. В нашому випадку, будинок 14-поверховий і його висота відноситься до параметрів 26,5˂H≤73,5. Для данного будинку група горючості теплоізоляційного матеріалу НГ (негорючий). Вся будівля повинна бути утеплена негорючим матеріалом. Самі розповсюджені та більш прийнятні, за ціновою політикою, мінераловатні плити.
Що ми маємо наразі? Значна частина робіт виконана. Будинок, як мінімум, на половину, утеплений пінополістиролом. Цей матеріал відноситься до горючого!
Чому так сталося? Тому що вартість пінополістиролу значно нижча мінеральної вати або іншого негорючого матеріалу.
Цікаво те, що у самому договорі (точніше, у додатках до договору, які є його невід’ємною частиною) на утеплення вказана така можливість.
clipboard_image.1507090448

clipboard_image.1507090447Тобто, з одного боку – підстрахувались, вказали, що всі роботи мають бути виконані згідно діючих норм. З іншого – своїм підписом вже колишній сумнозвісний мер Українки Павло Козирєв, легімітизував порушення цих самих норм.

Чому не можна утеплювати багатоповерхівки пінопластом, у Києві вже пересвідчились – кілька разів вже була пожежа у будинку по вул. Вадима Гетьмана 1-Б. За інформацією прес-служби головного управління по надзвичайним ситуаціям, від недопалку загорілася триповерхова прибудова, а потім запалав, як свічка і весь фасад.
Серед причин такого лиха – пінопласт, яким був утеплений фасад будинку.
Ось, наприклад, думка експерта з цього приводу “Застройщики, пытаясь сэкономить, используют для утепления фасадов высотных домов пенопласт или пенополистирол. Я считаю, что это просто преступление. Ведь этими материалами, которые горят практически как солома, утепляют фасады от фундамента от первого и до последнего этажа. Это фактически готовый факел, только не подожженный… Лично я только на Правом берегу Киева видел больше десятка высотных домов, которые так утеплены. Это остается на совести инвесторов и строителей. Они должны отвечать, если с домом что-то произойдет. Дома нужно утеплять негорючими базальтовыми плитами. Да, возможно они дороже, но это гарантирует безопасность жильцам, вложившим свои деньги в эти квартиры. Увы, все это от бесконтрольности”, – говорит Иван Салий, глава наблюдательного совета Ассоциации производителей строительных материалов. Посилання на першоджерело. (За матеріалами видання СЕГОДНЯ)

Чому саме будинок утеплюють з відхиленням від норм – зрозуміло. Так дешевше. А от хто буде відповідати, якщо, раптом, станеться лихо?
І ще – тепер той, хто підпише акт виконаних робіт і погодиться з таким утепленням – фактично, стає співучасником порушення.