вища рада 2Згідно із частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» суддю Обухівського районного суду Київської області Степанову Оксану Сергіївну тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення.
Суддя вважається тимчасово відстороненою від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.
Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати, повідомляє прес-служба Вищої ради рравосуддя.
Раніше, у 2016 році Народний депутат України Романюк Віктор Миколайович розробив законопроект “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”. Законопроект передбачав звільнити з посад кількох суддів у зв’язку з порушенням присяги судді. Зокрема, у списку було прізвище Степанової Оксани Сергіївни.

Згідно декларації про доходи, отримані у 2016, родина судді мала річний дохід у розмірі 325 819грн (близько 27 000 грн на місяць). Маючи такий дохід на родину, їздить суддя на TOYOTA AURIS 2008 року випуску.