На сторінках соц.мереж було багато публікацій з приводу Детального плану території міської набережної в м. Українка, який зараз проходить громадські слухання.
Тож ми вирішили почути думку експерта, попередньо надіславши йому чинний генеральний план міста Українка та опубліковані на офіційному сайті міста матеріали ДПТ.

На думку експерта, при розгляді запропонованого ДПТ набережної, варто звернути увагу на декілька моментів: 

Невідповідність діючому генеральному плану міста
В презентованому детальному плані території наявні будівлі та споруди в місцях, де згідно чинного генерального плану міста не передбачена забудова. Ось лише деякі з них: готель, торгівельно-розважальний комплекс, будівлі громадського обслуговування вздовж пр-ту Дніпровський, громадські будівлі торгово-офісного призначення на пл. Красноштана.
Це є порушенням п.4.5 ДБН Б.1.1-15:2012, де зазначено: “Відповідно до затвердженого генерального плану розробляють плани зонування території (зонінг), детальні плани територій, програми соціально-економічного розвитку, галузеві схеми розвитку інженерно-транспортної ДБН Б.1.1-15:2012 4 інфраструктури, документацію із землеустрою, проектну документацію на будівництво”.

Genplan_original

Невідповідність Земельному кодексу України
Деякі будівлі та споруди потрапили в прибережну захисну смугу р. Дніпро, яка згідно матеріалів ДПТ, складає 25 метрів.
В Статті 61 Земельного кодексу України чітко вказані споруди, які можуть бути розміщені в прибережній захисній смузі. Це гідротехнічні, навігаційного призначення, гідрометричні та лінійні. А що ми бачимо в ДПТ?
• Оглядовий майданчик – мабуть гідротехнічна споруда))
• Оглядове колесо – чим не навігація?))
• Рушник – гідрометрична споруда))

ДПТ-Проектний-план

Ризик спотворення набережної МАФами
Таку можливість дають так звані майданчики для розміщення елементів благоустрою. Саме там, мабуть, наші можновладці та наближені до них особи планують встановити тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності. Запевняємо вас! Це не лінійні об’єкти))

Парковки замість зупинок громадського транспорту
Вздовж пр-ту Дніпровського, на місці зупинок громадського транспорту вліпили автостоянки. Взагалі їх втулили де тільки можна і не можна, оскільки всі запроектовані об’єкти потребують,згідно норм, певної кількості паркувальних місць, а в будівництво паркінгу, як це відбувається в усьому цивілізованому світі, звісно ніхто не хоче вкладатись. Хоча один ми знайшли на пл. Красноштана, подалі від готелю, ТРЦ ті інших “реальних” об’єктів.

НАГАДУЄМО, САМЕ ЗАРАЗ ЙДЕ ЗБІР ПІДПИСІВ ПІД ПЕТИЦІЄЮ 
Проти забудови набережної міста Українки багатоповерховим готелем та капітальними спорудами для торгівлі