На черговій 48 сесії Української міської ради депутати планують затвердити “Детальний план території на частину вул. Приозерна в м.Українка Обухівського району Київської області, орієнтовною площею 1,500 Га, обмежену зеленими насадженнями та малоповерховою забудовою”.

Коротко нагадаємо історію цієї містобудівної документації

Ще в червні цього року Розробником було передано Замовнику матеріали детального плану. У відповідь були надані понад ТРИДЦЯТЬ зауважень, серед яких найбільш глобальними є:

– невідповідність ДПТ положенням генерального плану

– проектуєма житлова забудова потрапляє у санітарно-захисну зону кладовища

– не витримана протипожежна відстань до лісових насаджень

– житлова забудова не забезпечена нормативною кількістю місць зберігання автомобілів

– порушені вимоги щодо влаштування пожежного проїзду

– не виконано розділ Цивільного захисту

– тощо

Попри такі зауваження, депутати від Об’єднання “Самопоміч” та співчуваючі з УКРОП Українське об’єднання патріотів і де хто з Блок Петра Порошенка Солідарність, намагаються протягнути затвердження ДПТ.

На серпневій сесії депутати від Самопомочі внесли з голосу проект рішення, згідно з яким зменшилась площа розробки ДПТ, а також з’явився пункт, який зобов’язує Виконком негайно розпочати процедуру громадських слухань після подання Розробником відповідної містобудівної документації. Тобто без перевірки на відповідність нормам законодавства, без перевірки комплектності. Просто взяти і опублікувати.

Виконком це зробив наприкінці серпня. І разом з цим підписав акт виконаних робіт та здійснив оплату.

Далі цікавіше… 1.09.2018 р набирають чинності декілька Державних будівельних норм. Серед яких ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”.

Цими нормами унеможливлюється будівництво житлових будинків вище 9 поверхів для населених пунктів з населенням до 50 000 людей, лімітується площа забудови земельної ділянки та інше.

Згідно роз’яснень Мінрегіону містобудівна документація,яку не встигли затвердити на сесії до 1.09.2018 р має бути приведена у відповідність до нових ДБН.

    Що ж роблять наші славнозвісні депутати?!

Беручи до уваги рішення суду,яким призупинено дію наказу про затвердження  ДБН Б.2.2-12:2018, відхили зауваження громадськості, котрі були офіційно подані під час проведення громадських слухань.

Звертаємо увагу! Не дивлячись,що Наказ призупинено, ДБН Б.2.2-12:2018 є чинний. Оскільки був опублікований в офіційному  друкованому виданні відповідного суб’єкта нормування (Закон України “Про будівельні норми”).

Саме тому в рішенні суду нема жодного слова,що ДБН не є чинним.

Окрім цього кричущого порушення, депутати планують затвердити ДПТ без проведення архітектурно-містобудівної ради та без висновків відповідних державних органів.

Нагадуємо,це вимога Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”:

“Результати  розгляду  проектів  містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою враховуються під  час  подальшого доопрацювання та затвердження таких проектів.

Спеціально   уповноважений   орган   містобудування   та архітектури,  при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада, за  20  робочих  днів  до розгляду на засіданні ради містобудівної документації  письмово  інформує про дату та місце такого розгляду
державні  органи, які відповідно до закону мають повноваження щодо розгляду містобудівної  документації,  та  забезпечує  можливість ознайомлення   з   її  розділами  (за  відповідним  напрямом).  За результатами   розгляду   зазначені   органи   подають  спеціально уповноваженому   органові   містобудування   та  архітектури  свої висновки”.

На останок – невеличка порада працівникам виконкому, як припинити цей безлад.

  1. Посилаючись на матеріали ТК, викладені у статті під назвою “ЗЕМЛЯ НЕ НАЛЕЖИТЬ МІСТУ – БАЙДУЖЕ! ДПТ МАЄ БУТИ. ЗЕМЛЮ МАЮТЬ ДАТИ. БО ДЕПУТАТИ ТАК ХОЧУТЬ.”
  2. Посилаючись на викладені нижче документи, звернутись до прокуратури та повідомити про спроби певних осіб, всупереч діючим нормам та відкритим крим. провадженням, виставити на голосування затвердження ДПТ.
  3.   

3. Запросити представника прокуратури та керівника відділу поліції на сесію міськради.