За повідомленнями місцевого видання «Дніпровський Проспект», місцева влада систематично тисне на них. Причиною тиску співробітники газети називають свою опозиційність до «тимчасового уряду» на чолі з Тетяною Кучер.

Трипільський Край неоднозначно ставиться до діяльності редакції «Дніпровський Проспект».  Проте ми вважаємо неприпустимим будь-який тиск на пресу та порушення діючого законодавства.

7 березня працівників «Дніпровського Проспекту» фактично вигнали з приміщення представники виконкому міста Українка. Як повідомляє “Дніпровський Проспект”, договір оренди є чинним. Такми чином, вказані дії посадовців є незаконними. Зокрема, це порушує ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»

В Законі йдеться про те, що приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування.

Працівники виконкому також заблокували доступ редакції до майна та проводять опис наявного обладнання та всіх матеріальних цінностей, які є в орендованому приміщенні.

Зазначене грубо порушує п. 3 ст. 8 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: У разі виходу із складу засновників (співзасновників) суб’єкта господарювання його частка майна, отримана ним під час реформування редакції, не підлягає поверненню зазначеному засновнику (співзасновнику), а розподіляється між іншими засновниками суб’єкта господарювання.

Вже у згаданій ст 9 того ж Закону вказано, що у процесі реформування майно (крім приміщень і земельних ділянок), яке перебувало на балансі редакції, передається у власність видання безоплатно.

Тобто, міськрада не є розпорядником вказаного майна.

Закликаємо правоохоронні органи дати належну оцінку таким діям виконкому міської ради міста Українка.