#Таня_при_владі  — це коли працівники виконкому змушені бути озеленювачами.

А давайте ще раз про озеленення.

Про що розповідає міськрада?

  1. Є економія 3 млн грн. на озелененні.
  2. Все йде за планом.

Яка ситуація насправді?

Економія – уявна. Заяви Карасьова – це або відверта брехня і маніпуляції або некомпетентність. Чому?  Пояснюємо з доказами.

З чого складається озеленення у нашому місті?

  1. Посадка дерев та кущів.
  2. Улаштування газонів звичайних.
  3. Догляд за деревами та кущами.
  4. Улаштування та догляд за квітниками.
  5. Закупівля рослин.

Детально про озеленення можна дізнатись з інфографіки.

Посадку дерев та кущів, догляд за ними та газонами в середньому коштує близько 5,5  млн грн. на рік з урахуванням додаткових угод.

Вартість договору 2018 року  – 4,9 млн  грн + додаткова угода на початку 2018 на 0,65 млн грн грн . Тобто, разом  5,5 млн грн

Вартість договору 2019 року  – 4,9 млн грн + додаткова угода на початку 2019 на 0,98 млн грн. Тобто, разом  5,9 млн грн

Тобто, маємо не економію а, навпаки, збільшення витрат

Як міськрада порахувала економію?

  1. Завищена очікувана вартість закупівлі. Минулого року вона була 5,7 млн грн., цього року 7,8;
  2. Ледь не переплатили 3 млн гривень через порушення.

Тендерний комітет безпідставно відхилив нижчу цінову пропозицію і хотів укласти договір на 7,2 млн грн. замість 4,9 млн грн.

Порушення вже  підтверджене антимонопольним комітетом. Вони зобов’язали виконком скасувати незаконне рішення і тому договір укладений з іншим учасником і вартість його –  4,9 млн грн.

Тобто, це і є ті самі 3 млн грн економії, про які відзвітувався Карасьов.

Підсумок щодо економії: зависили очікувану вартість закупівлі (умисно?) . Потім – незаконно відхилили ви? А коли схема не спрацювала – оголосили про економію?

Закупівлі озеленення не проведені вчасно. Тест на вміння планувати роботи – завалено.

Саме тому Тетяна Кучер з іншими працівниками виконкому і висаджувала клумби цього тижня. Як то кажуть: «Не вмієш працювати головою – працюй руками».

Як ми вже писали раніше, внаслідок порушень законодавства, договір на посадку дерев, кущів, догляд за ними та улаштування газонів укладений лише вчора – 13 травня 2019. Договір на догляд за квітниками не укладений й досі. Закупівля оголошена у травні і договір можна буде підписати вже у червні.

Тільки от невідомо, за що ж місто буде платити виконавцю договору на улаштування квітників?  Адже технічне завдання передбачає посадку квітів у весняний період, ескізи квітників, тощо. Якщо це вже зроблено, то навіщо це включати в перелік робіт?

На прикладі озеленення ми можемо побачити, що нинішній владі байдуже не тільки на містян, а й на вигляд нашого міста. Яких ще збитків  може завдати ця «команда» місту?  Вимагаємо від депутатів висловити недовіру секретарці міськради Тетяні Кучер та звернутись до Верховної Ради з проханням призначити  позачергові вибори у міськраду міста.